مرجع دانلود انشا پایه هفتم, هشتم,نهم

موضوعات

جواب بازنویسی درس هشتم پایه هشتم صفحه ۸۶

جواب بازنویسی درس هشتم پایه هشتم صفحه ۸۶ 

جواب بازنویسی درس هشتم پایه هشتم صفحه 86


متن بازنویسی شده به زبان فارسی معیار :
وقتی به زبان فارسی فکر می کنم ، فردوسی را به یاد می آورم و با خود می گویم : این مرد چه خدمت بزرگی به کشور ایران کرد . از زبان فارسی حمایت کرد و برای همه ی مردم ایران مانند مادری مهربان بود .

 

زبان فارسی در ایران و جهان بسیار استفاده می شود و با زبان های دیگر هم کلمات را داد و ستد می کند . این داد و ستد باعث می شود تا قدرت زبان فارسی بیشتر شده و برای همیشه پابرجا بماند .

به غیر از فردوسی ، بوعلی ، فارابی ، سعدی ، مولوی ، حافظ ، جامی و ملاصدرا در گذشته به رشد زبان فارسی کمک کردند و در دوره ما شهریار ، مطهری ، حسابی و … .

 

متن اصلی :

هر وقت می شینم به زبان فارسی فکر می کنم ، فردوسی به یادم میاد و با خود میگم این مرد چقدر بزرگ بود و چه خدمت عظیمی به کشور ایران کرد . زبان فارسی رو ، زیر چتر خودش درآورد و همه ی مردم این سرزمین را و مانند مادر مهربان بود در طول تاریخ برای همه .

زبان فارسی ، یه عالمه همراه و همنشین داره در گوشه و کنار ایران و جهان و با همه ی گویش ها و لهجه های ایرانی ، همیشه داد و ستد و رفتاری دوستانه داره . فارسی و دیگر زبان های ایرانی کلمه هایی را به هم قرض می دن و از توانایی های همدیگه بهره می گیرن و این باعث می شه هر دو طرف ، همیشه قوی و پابرجا باشن .

غیر از فردوسی ، بزرگان دیگه هم به زبان و فرهنگ کشور ایران یاری رساندن ، بوعلی ، فارابی ، سعدی ، مولوی ، حافظ ، جامی ، ملاصدرا ، تا زمان ما شهریان ، مطهری ، حسابی و … ، همه ی این استادان ، فرزندان این میهن عزیز هستن که در دامن فرهنگ ایران اسلامی و زبان فارسی ، پرورش یافتن .

 

 

 

تاریخ ارسال : ۱۸م فروردین ۱۳۹۷
بازدید : 228 بازدید
نظرات کاربران

انشا

اخبار انشاء