مرجع دانلود انشا پایه هفتم, هشتم,نهم

موضوعات

انشا در مورد نماز

انشا در مورد نماز

مقدمه : نماز ، ستون دین ، کلید بهشت و نشانه ی وفاداری ما به عهد خویش با خداست . جامعه ی اسلامی و فرد مسلمان با نماز شناخته می شود ؛ در جامعه و خانواده ای که نماز راه نیافته ، گویا اسلام وارد نشده است .

 

مسلمانان در زندگی خود بخشی از وقتشان را به نماز خواندن اختصاص می دهند . نماز را اولین بار حضرت محمد به یارانش آموخت . بر مسلمانان واجب شده است که در شبانه روز پنج نوبت نماز بخوانند تا خدا را از یاد نبرند و در زندگی همیشه موفق باشند .

ما مسلمانان هنگامی که نماز می خوانیم در واقع با خدای خودمان حرف می زنیم که اگر سعی کنیم بیشتر به نماز توجه کنیم و متوجه چیزهای دیگر نباشیم ، آن وقت است که قلب ما بیشتر متوجه حضور خدا در کنارمان می شود .

نماز خواندن اثرات مفید زیادی بر روی انسان ها می گذارد . مثلا در بیشتر کارهایمان موفق می شویم و بدون داشتن هیچ دردسری آن ها را انجام می دهیم و استرس هم برای انجام کارهایمان نداریم یا هنگامی که احساس تنهایی می کنیم می توانیم با نماز خواندن و راز و نیاز کردن با خدا از تنهایی خارج شویم .

 

هنگامی که ما پنج نوبت در روز نماز می خوانیم با این نماز خود نشان می دهیم که همه ی اعمال ما در طول روز برای رضای خدا بوده و ما در هر لحظه به یاد خدا بوده ایم ، همانگونه که خدا همیشه به یاد ما هست .

نماز خواندن ، ثواب دارد و ما را از گناهان دور نگه می دارد . ما با نماز زندگی آرامی را تجربه خواهیم کرد .

برخی افراد می گویند که ما نماز می خوانیم ولی تاثیری را در خود احساس نمی کنیم . باید توجه کرد که نماز خواندن هنگامی اثر گذار است که پیوسته خوانده شود و بیشتر به نماز توجه شود .

 

نظر شما در مورد این انشا چی بود نظر بزارید ممنونم

این انشا اختصاصی بوده و کپی کردن در سایت های دیگر بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد

 

تاریخ ارسال : 12th نوامبر 2017
بازدید : 32211 بازدید
نظرات کاربران
anony
2017/11/19 - در 11:28 ب.ظ

سلام بزودی سایتتون هک میشه و توسط من حذف میشه سایتت یا مطالب سایتتو حذف میکنی یا هکت میکنم ی هفته فرصت داری

ناشناس
2017/12/28 - در 1:30 ب.ظ

عالی بود ممنون
خسته نباشید.خداقوت

محمد
2018/1/1 - در 8:47 ب.ظ

خوب بود افرین

Alireza
2018/1/7 - در 8:33 ب.ظ

سلام رازی باشید من چندتا از انشا های شمارو با یکم دست کاری تو مدرسمون خوندم بدون اینکه اسمی از شما ببرم ولی به دوستای نزدیکم گفتم
ترو خده رازی باشید….

    انشا
    2018/1/9 - در 7:47 ب.ظ

    سلام . استفاده در مدرسه مانعی ندارد .

طالب بوعذار
2018/3/3 - در 9:58 ب.ظ

خیلی عالیه شکرن لک حبیبی.

انشا

اخبار انشاء