مرجع دانلود انشا پایه هفتم, هشتم,نهم

موضوعات

انشا زمستان

انشا زمستان

انشا زمستان
دانه های برف آرام آرام بر روی شاخه های درختانی که در خواب به سر می برند می نشینند ، کم کم از‌ گرمی هوا کاسته می شود و دانه های برف برگ های زرد و نارنجی رنگی را که بر روی زمین اند را می پوشاند .

بچه ها از پشت پنجره منظره ی شگفت انگیز بیرون را تما شا می کنند و هر لحظه منتظر می مانند تا برف به طور کامل بر روی زمین بشیند و همه ی شهر سفید پوش شود .

 

دیگر در کوچه و خیابان پرندگان دیده نمی شوند و آواز زیبای آن ها به گوش نمی رسد و در آن لحظه یک سکوت کوتاه مدت شهر را در آغوش می گیرد.

 

چند ساعت پس از بارش پیابی برف اگر در خیابان ها قدم بگذاری ، کودکان را خواهی دید که همگی لباس گرم و دستکش های خود را پوشیده اند و با گلوله کردن برف ها در درون سنگر های از جنس برف مشغول بازی کردن هستند و سکوت را شکسته اند .

 

کمی آنطرف تر کودکان آدم برفی های خود را می سازند و با سنگ و چوب اجزای صورت و پیراهن آن را درست می کنند و در فاصله کمی از آنها آتشی روشن شده است که خود را گرم می سازند.

 

سپس بارش برف کم تر می شود و ما شکر گذار خدای خود می شویم که ما بندگانش را از این نعمت با بهره ساخته است ؛ چند روز بعد آرام آرام برف ها آب شده ، آدم برفی ها در زمین غرق می شوند و فقط خاطره ی خوب یا بدی را در زندگی خودمان رقم می زنیم .

 

نظر شما در مورد این انشا چی هست ؟ نظر بزارید ممنونم

 

انشا مرتبط :

انشا زمستان

انشا درباره زمستان

انشا در مورد زمستان

 

انشا زمستان,انشا در مورد زمستان,انشا درباره ی زمستان,انشا ادبی در مورد زمستان,انشا در مورد فصل زمستان,انشا توصیف یک روز برفی,انشا زمستان در شهر,انشا زمستان در روستا,انشا درباره فصل زمستان,انشا ادبی در مورد برف،انشا ذهنی در مورد برف،انشا در مورد برف و زمستان،انشا در مورد برف با مقدمه،

تاریخ ارسال : ۲م بهمن ۱۳۹۶
بازدید : 562 بازدید
نظرات کاربران

انشا

اخبار انشاء