مرجع دانلود انشا پایه هفتم, هشتم,نهم

موضوعات

انشا حضرت محمد

انشا حضرت محمد

 

قبل از اینکه پیامبر در عربستان متولد شود ، در آنجا دوره ای وجود داشت به نام دوران جاهلیت که در آن زمان مردم عرب به شدت خرافه پرست بودند و بت هایی را می پرستیدند که خودشان از چوب و خرما ساخته بودند . اما همین مردم هنگامی که فقر و خشکسالی به سراغ آنان می آمد همان بت ها را می خوردند . هم چنین رسم دختر کشی و جنگ و نزاع بین قبایل رایج بوده است .


آمنه پسری را به دنیا آورد که او را در شبی در جشن محمد نامیدند . اما قبل از اینکه محمد (ص) متولد شود ، پدر او عبدالله برای تجارت به شام رفته بود و هنگام برگشت از شام بیمار می شود و در مدینه بستری شده و جان می سپارد . این گونه محمد یتیم متولد می شود .

هنگام تولد پیامبر اتفاقاتی رخ می دهد که می گویند در آن موقع تمام بت های جهان بر روی زمین افتادند ؛ ایوان کسری به لرزه درآمده و چهارده کنگره آن فرو ریخته ؛ دریاچه ساوه که مورد پرستش مردم بوده خشک می شود ؛ در بیابان سماوه که سال ها آب نبوده ، آب جاری می شود ؛ آتشکده فارس پس از هزار سال خاموش می شود و تخت های پادشاهان جهان سرنگون شده و در همان شب تولد آخرین پیامبر مسلمانان نوری از سرزمین حجاز می تابد و تا مشرق ادامه پیدا می کند .

 

از نشانه های اعجاز پیامبر گرامی اسلام این بوده است که به مکتب نرفته و درس نخوانده است ولی سواد خواندن و نوشتن داشته است .

 

 

نظر شما در مورد این انشا چی هست ؟ نظر بزارید ممنونم

این انشا اختصاصی بوده و کپی کردن در سایت های دیگر بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد

تاریخ ارسال : ۱۱م آذر ۱۳۹۶
بازدید : 496 بازدید
نظرات کاربران

انشا

اخبار انشاء